Alfa - alfa.mk - Алфа ТВ

Latest News:

Се поизвесно заминувањето на Касиљас од Реал 27 Aug 2013 | 05:45 pm

Според последните случувања на Стантијаго Бернабе, се поизвесно е дека Икер Касиљас ќе си замине од Реал Мадрид.

Дамаск го обвини Џон Кери дека лаже 27 Aug 2013 | 05:39 pm

Дамаск го обвини денеска американскиот државен секретар Џон Кери дека лаже во изјавата оти постојат цврсти докази за масовен напад со хемиско оружје во Сирија, кој веројатно го извршил режимот на прет...

Иванов: Никој во Македонија нема право да ги држи во заложништво напредокот и развојот на државата 27 Aug 2013 | 05:38 pm

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на денешната средба со проф. Борче Давитковски, претседателот во оставка на ад-хок комисијата за расветлување на настаните пред и на 24 декември 2012...

Мурињо со ултиматум за Руни 27 Aug 2013 | 05:35 pm

Жозе Мурињо му даде 48 часа на Вејн Руни да одлучи дали ќе го напушти Олд Трафорд и ќе замине во Челзи или пак и сезонава ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед.

Во Македонија активни три пожари 27 Aug 2013 | 05:34 pm

На територијата на Македонија активни се пожарите во општините Новаци, Прилеп и Долнени, информираат од Центарот за управување со кризи.

Булент Аранч: Антисириската коалиција ќе биде многубројна и Турција ќе учествува во неа 27 Aug 2013 | 05:33 pm

Во антисириската коалиција, за чие формирање започнаа активно да се прават планови, ќе учествуваат меѓу 20 и 25 земји, а не само три-четири, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата Булент А...

Широк Сокак во бело – бела ноќ во Битола со аргентинецот Хернан Катанео 27 Aug 2013 | 05:32 pm

Менаџерите на кафулињата лоцирани на Широк Сокак во Битола, вечер во овој град по трет пат ја организираат културно-забавната манифестација „Бела Ноќ“.

Попладне пообилни врнежи, од утре пороен дожд, грмежи и засилен ветер 27 Aug 2013 | 05:30 pm

Пообилни врнежи од дожд, а утре на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер со брзина над 60 километри на час, најавуваат од Управата за хидрометерололошки работи.

Надал убедлив на стартот на УС Опен 27 Aug 2013 | 05:23 pm

Рафаел Надал без проблеми го мина првото коло на УС Опен.

Вечерва стартуваат реваншите за пласман во Лигата на шампиони 27 Aug 2013 | 05:20 pm

Вечерва на програмата е првата половина од реванш мечевите од последниот филтер за влез во Лигата на шампиони.

Recently parsed news:

Recent searches: