Hbo - wwwtest.hbo.mk

General Information:

Latest News:

Трејлер за филмот „Фил Спектор“ 6 Feb 2013 | 11:15 am

Се појави и првиот трејлер за филмот „Фил Спектор“ на „HBO“.

Дали знаете...? - „Судир на титаните“ (1981) 5 Feb 2013 | 07:37 pm

... дека ова е оригиналната верзија на истоимениот кино хит од 2010 година? Снимена е речиси три децении пред римејкот, поточно во 1981 година.

Данам и Конер работат на нова хумористична серија за „HBO“ 2 Feb 2013 | 11:15 am

„HBO“ размислува да ги претвори мемоарите на Бети Хелбрајк која работела како асистент за купување и личен стилист на многу познати и славни личности во серија.

Серија на Пабло Лараин за „HBO“ 1 Feb 2013 | 11:15 am

Младиот чилеански режисер во подем, Пабло Лараин, сними серија за „HBO Latin America“.

Филмска верзија на серијата „Свита“ 31 Jan 2013 | 11:15 am

„Варнер Брос“ донесе одлука да прави филмска верзија на серијата „Свита“.

Фестивалско деби на минисеријата „Несогорливата капина“ во Ротердам 30 Jan 2013 | 11:15 am

Првата минисерија од оригиналната продукција на „HBO Europe“, „Несогорливата капина“, ќе го доживее своето фестиваско деби на 42-от по ред Меѓународен филмски фестивал во Ротердам (IFFR).

Дали знаете...? - „Полтергајст“ 29 Jan 2013 | 07:48 pm

... дека куќата во која е снимен филмот се наоѓа во Сими Вали, Калифорнија и сè уште постои? Семејството кое ја поседувало тогаш до денес живее таму.

Дали знаете...? - „Манибол“ 20 Jan 2013 | 02:54 pm

... дека ова е прв филм за бејзбол кој е номиниран за „Оскар“ по „Поле на соништа“ пред 22 години?

Дали знаете...? - „Златен глобус“ 13 Jan 2013 | 03:09 pm

... дека наградите „Златен глобус“ првин ги доделувале новинарите на „Hollywood Foreign Press Association“? Меѓутоа, сè се променило во 1958 година, кога на бината со цигара и виски се појавиле славни...

Дали знаете...? - „Полноќ во Париз“ 4 Nov 2012 | 06:32 pm

... дека режисерот Вуди Ален се обидел да го сними филмот во Париз во 2006 година, но се откажал бидејќи проектот бил многу скап?

Recently parsed news:

Recent searches: