Keshilliministrave - keshilliministrave.org

General Information:

Latest News:

Vdes diktatori i Korese se Veriut. Reagon Sal Berishjong kryetari i PDKV: Koreja po Ndryshon 20 Dec 2011 | 05:50 am

Pasi nuk mundi ti rezistonte dot virozave te stines aziatike vdiq ne moshen 69 vjecare Kim Jong-il, diktatori i Korese se Veriut. Edhe pse sundoi me dore te hekurt, koreanet kane shperthyer ne lot per...

Korrupsioni: Basha rrezon qeverine e Kuvajtit 14 Dec 2011 | 01:34 am

Emiri i Kuvajtit, Sheiku Sabah al-Ahmed al-Sabah, lajmëroi të martën shpërndarjen e parlamentit, duke cituar si arsyen kryesore skandalet e korrupsionit, midis disa politikanëve me influencë në vend t...

Zbulohet puci kundër Berishës. Në mes të fletëve të fjalimit dikush i kishte futur fletë nga libri "Kurban" 13 Dec 2011 | 09:53 am

Kryeministri Sali Berisha i pranishëm në ceremoninë e 21 vjetorit të Partisë Demokratike nuk është ndjerë mirë dhe diku nga fundi i fjalimit Berisha ka humbur disi ekuilibrin por jo botekuptimin. Menj...

“Berisha Business Guide” tashme ne treg 26 Nov 2011 | 09:11 am

Pergjate zhvillimeve marramendese te biznesit ne Shqiperi, shume njerez po mbeten te pa informuar ne lidhje me te rejat nga biznesi, ekonomia, etj. Per ti ardhur ne ndihme biznesmeneve, konsumatoreve...

Berisha: Shqiperine e bera Blue Albania. Suksesi im i rradhes eshte Pleh Albania 4 Nov 2011 | 11:01 am

Pas kundershtimeve nga deputetet mistreca te Edvin Rames dhe protestes se nje grupi halabakesh para parlamentit kunder projekt-ligjit te importimit te mbetjeve, Kuvendi i Shqiperise ka rrezuar me 73 v...

Vazhdon me sukses spektakli “The Voice of Berisha” 29 Oct 2011 | 10:29 am

Nje spektakel i jashezakonshem po cmend Shqiperine anembane. Ai eshte “The Voice of Berisha” organizuar nen kujdesin personal dhe vetjak te kryeministrit Sali. Spektakli qeveritar “The Voice of Beris...

Kryetari Lul: Me vrasjen e Gedaffit, Bashkia ime humbi nje mik te shtrenjte 21 Oct 2011 | 06:43 am

Forcat e ushtarëve rebele libianë pas luftimeve të ashpra kanë vrarë njeriun që udhëhoqi Libinë për më shumë se 40 vjet, kolonel Muamar Gedafin. Lajmi është konfirmuar edhe nga anëtarë të qeverisë së ...

Çiljeta solidarizohet me nismen e kryeministrit per qeverine ne diete. Do të zvogëlojë shpenzimet dhe gjoksin 3 Oct 2011 | 06:55 am

Kriza boterore edhe pse nuk e ka prekur fare ekonomine shqipetare, per te qene i sigurte kryeministri Sali po merr masa duke aplikuar zvogelim fondesh ne shume institucione. Madje thuhet se punonjesit...

NASDAQ ndryshon emrin në SALDAQ. Berisha: Dhiz iz a mirakllë 28 Sep 2011 | 10:17 am

Endrra historike siameze e disa milione shqiptareve per te kqyrur kryeministrin Sali Berisha ne bursen e NASDAQ tashme eshte bere realitet. Ky premtimi me madhor i fushates qe nga viti 2005 qe u permb...

Reagon Berisha për ekspertizën e videos: Duhet të kemi kujdes nga anglo-amerikanët. Do tja dalim me forcat tona 17 Sep 2011 | 06:02 am

Gjykata e Lartë ka rrëzuar ekspertizën e dy ekspertëve të huaj, një amerikan e një britanik, për videon Meta-Prifti dhe ka caktuar tre ekspertë shqiptarë për videon. Gjatë një inagurimi kryeministri ...

Recently parsed news:

Recent searches: