Kosova - kosova.info - Kosova.info

Latest News:

Doni të dobësoheni? Ja rregullat 30 May 2012 | 09:32 pm

Këto janë rregullat e arta të dobësimit, të cilat u rezistojnë të gjitha kohëve: 1. Mos i kapërceni shujtat. Kur jeni të uritur, në mënyrë drastike ju rriten shanset për të sjellë një vendim të nxitu...

Tasi prej ari 3800 vjeçar 30 May 2012 | 09:18 pm

Fotot e tasit prej ari gjetur ne Montecchio marsin e kaluar i takojne periudhës para 3800 vjetesh. Ky eshte nje zbulim me permasa boterore thonë arkeologët.

Plazha & restaurant “Saranda Beach” Ulqin (Marketing) 30 May 2012 | 09:13 pm

Njëra ndër plazhet dhe restorantet më atraktive në plazhën e madhe të Ulqinit, është  edhe plazha dhe restoranti Saranda Beach. Kjo plazh dhe restoranti i saj lukzos shtrihet  në një hapësirë jo larg...

Ekspozimi i gjoksit kthehet në stil 30 May 2012 | 09:11 pm

Nicole Scherzinger bëri që të gjithë të kthejnë sytë nga ajo, për shkak të fustanit që ekspozonte gjoksin e saj, gjatë garave të Formula 1 në Mokaco, ku këngëtarja shoqëronte të dashurin e saj, Louise...

Shkolla digjet, studentët bëjnë foto (FOTO LAJM) 30 May 2012 | 09:03 pm

Siç mund ta shikoni në foto, kjo shkollë duket se po digjet, sepse po i del tymi. Pak metra më largë shikohen studentët e lumtur të cilë po dalin në foto sepse u diplomuan. Siç duket, ata kanë gjetur...

Gjykata vendosë, Asanzh mund të ekstradohet 30 May 2012 | 09:02 pm

Britani, 30 maj 2012 - Gjykata Supreme e Britanisë ka vendosur që themeluesi i WikiLeaks-it, Xhulian Asanzh, mund të ekstradohet në Suedi për t’u përballur me akuzat që e rëndojnë atë për krime seksua...

Rusia kundërshton ndërhyrjen në Siri 30 May 2012 | 08:48 pm

Moskë, 30 maj 2012 – Rusia ka kundërshtuar kategorikisht ndërhyrjen ushtarake në Siri, ndërsa ka shfaqur besimin se do të ishte hap i pamatur i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të ndërma...

NASA: Shikojeni Hënën, por larg duart prej saj! 30 May 2012 | 08:45 pm

NASA, pak kohë më parë dha direktiva për ruajtjen e traditës dhe kulturës së studimit të Hënës. Por pyetja që lind është se, vërtet të tjerët do të respektojnë direktivat e NASA-s dhe a do të pajtohe...

Bukuroshja Fergie i vë “zjarrin” Twitter 30 May 2012 | 08:42 pm

Bukuroshja Fergie i vë “zjarrin” Twitter Ka çdo arsye të ndjehet krenare për linjën e shkëlqyer të trupit të saj, ndaj për këtë Fergie nuk humbet rastin për të trazuar fansat e saj, me fotografi të c...

Euro 2012, Figo: Fiton Spanja 30 May 2012 | 08:36 pm

Ish-futbollisti i kombëtares së Portugalisë, Barcelonës, Real Madrid dhe Inter Luis Figo mendon se skuadra kampiont e Europës dhe Botës, Spanja është favoritja kryesore për të fituar në Euro 2012. “P...

Recently parsed news:

Recent searches: