Shqiperia - shqiperia.gr

General Information:

Latest News:

Rama: Model të ri zhvillimi 27 Aug 2013 | 02:03 pm

Kryeministri i ardhshëm i vendit Edi Rama deklaron se objektivi i qeverisë së re është formimi i një modeli të ri zhvillimi, ndërsa theksoi se gjithcka është e mundur, vetëm përmes një reforme rrënjës...

Sot, 103 vjetori i lindjes së Nënë Terezës 26 Aug 2013 | 05:27 pm

  TIRANË- Sot shënohen 103 vjet nga lindja e humanistes dhe nobelistes shqiptare me famë në të gjithë botën, Nënë Tereza. Angje Gonxhe Bojaxhiu, që më vonë e ndryshoi emrin në Nënë Tereza, u lind në S...

Bulevardi i ri i Tiranës 26 Aug 2013 | 05:22 pm

Projekti për ndërtimin e Bulevardit të ri të Tiranës pritet të mësojë emrin e kompanisë fituese javën e ardhshme.    Ka qenë Bashkia e Tiranës, e cila me anë të një njoftimi për shtyp ka bërë të ditur...

Borxhi alarmant i Greqisë 26 Aug 2013 | 05:15 pm

Në alarm ndodhet Athina zyrtare pas publikimit të shifrave të borxhit të saj, që tashme arrin në 321 miliardë euro.    Niveli i borxhit te shtetit grek ka arritur keshtu ne 180% te PBB, duke shkaktuar...

Fluks emigrantësh në Kakavijë 25 Aug 2013 | 07:32 pm

Pika e kalimit kufitar e Kakavijës është duke përjetuar një fluks të madh të madh pune, si rezultat i dyndjes së emigrantëve gjatë të gjithë ditës.  Sipas të dhënave të policisë, gjatë së dielës, deri...

Censusi në Greqi 24 Aug 2013 | 11:23 pm

ELSTAT ka publikuar të dhënat e censusit të vitit 2011. Gati dy vjet nga inventarizimi i popullsisë, Greqia rezulton të ketë 10.815 mijë banorë, prej të cilëve 51 % janë femra dhe 49% meshkuj.    Mosh...

Nisma e Ramës për gjuhën 24 Aug 2013 | 11:21 pm

Nisma e Ramës për gjuhën Kryeministri i zgjedhur Edi Rama është angazhuar t’i ndryshojë paraqitjen shtetit shqiptar edhe në shkresat zyrtare që e përfaqësojnë atë. Duke e vlerësuar se deri tani gjuha ...

Shqipja shkruhej edhe para Buzukut, por zbulimi i teksteve të vjetra i mbetet rastësisë 23 Aug 2013 | 08:32 pm

  Intervistë me Dr. Mag. Ina Arapi, studiuesen e njohur të shqipes në Austri. Ajo argumenton për Milosaon disa çështje të historisë së gjuhës shqipe. Mes tyre, argumentin se shkrimi i Buzukut, të bën ...

Kapshticë, vijon kthimi i shqiptarëve, duhet të kenë 600 euro garanci 22 Aug 2013 | 01:58 pm

  KAPSHTICE-Vijon edhe ditën e sotme kthimi i qytetarëve shqiptarë në pikën kufitare të Kapshticës. Autoritetet shqiptare në këtë pikë doganore konfirmojnë se sot kthimetjanë më të pakta, por ende për...

Vendi ku tre vjet zgjasin një ditë 21 Aug 2013 | 06:03 pm

Imagjinoni sikur çdo ditë e jetës suaj, në të vërtetë të ishte e barazvlefshme me tre vjet.  Kjo nuk është fantashkencë, por pikërisht ajo që ndodh me një planet me përmasat e Tokës, në një distancë p...

Related Keywords:

shqiperia chat, poezi dashurie shqip, si luftohet kolesteroli?, kuriozitete per pavarsine e shqiperise, impotenca seksuale kjekimi, edukimi ne athine shekulli i 9, arkiva bashkia tirane, shqiperia gr, qytetei chat, filma vizatimor per femije shqip

Recently parsed news:

Recent searches: