Carclub - carclub.mk - CARclub.mk

Latest News:

Новиот Lexus IS пристигна во Македонија! 27 Aug 2013 | 03:50 pm

Новиот „борец“ на Lexus пристигна во Македонија, поготвен со модерен дизајн и многу модерна технологија да се соочи со конкуренцијата! Во моментов во понудата се наоѓаат две опции – едниот е „обичниот...

Освежената Opel Insignia OPC подготвена за Франкфурт! 27 Aug 2013 | 11:54 am

Opel официјално ја претстави најмоќната верзија на моделот Insignia пред нејзината официјална премиера на автомобилскиот саем во Франкфурт. Најважните работи кај Insignia OPC остануваат исти – под пок...

WRC Германија: Прва победа на Дани Сордо оваа сезона! 26 Aug 2013 | 10:29 pm

Дани Сордо ја освои неговата прва победа во Светскиот Рели Шампионат по жестока битка со Тери Невил во Германија. Двајцата го започнаа последниот ден само со 0.8 секунди разлика во борбата за највисок...

Бензините и дизелот поскапуваат за еден денар! 26 Aug 2013 | 04:56 pm

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата  кои од вечерва на полноќ се зголемуваат за еден денар. Согласно методологијата за пресметка на цените, малопродажните цени на го...

Откриен Peugeot 308 R Concept пред Франкфурт 26 Aug 2013 | 02:36 pm

На интернет се појавија првите фотографии од Peugeot 308 R Concept, неколку дена пред јавното дебитирање на автомобилскиот саем во Франкфурт. Деталите не се објавени, но објавените фотографии прикажув...

Audi ги претстави освежените А8 и S8 мега-седани! 26 Aug 2013 | 01:08 pm

Audi A8 е модел кој е на пазарот од 2010, па Германскиот производител реши дека е вистински момент да го освежи својот Über-седан! Како што и очекувавме, визуелните измени не се драстични, но сепак ту...

Vettel извојува доминантна победа во Белгија! 25 Aug 2013 | 07:34 pm

Германскиот возач на Red Bull стигна до доминантна победа на Белгиското Гран При кое се одржа на патеката Spa-Francorchamps. Возачот на Red Bull го зголеми своето водство во шампионатот освојувајќи 25...

BMW Concept5 X5 eDrive – Најава за хибриден X5! 24 Aug 2013 | 12:25 pm

Баварците најавуваат можно проширувњае на X5 гамата со Plug-In хибридна верзија на големиот SUV со ознаката X5! Сите технички детали сеуште не се објавени – но знаеме дека Concept5 X5 eDrive е придвиж...

KIA го подготвува новиот Soul за Франкфурт! 23 Aug 2013 | 08:56 pm

Корејскиот производител ја подготвува втората генерација на успешниот кросовер за неговата европска премиера која ќе се случи на саемот во Франкфурт! Новиот Soul ќе биде изграден врз платформата на Ki...

Утринска Гимнастика: Nissan Patrol влече авион тежок 170 тони! 23 Aug 2013 | 11:59 am

Nissan постави нов светски рекорд – нивниот теренец со име Patrol постави нов светски рекорд кога влечеше авион тежок цели 170 тони! Поточно, рекордот е впишан во Гинисовата Книга на Рекорди како „нај...

Recently parsed news:

Recent searches: