Evropaelire - evropaelire.org - Radio Evropa e Lirë

Latest News:

Mbi 20% të kutive të numëruara, e majta në epërsi 24 Jun 2013 | 05:26 pm

Nga numërimi i mbi 20 përqind të kutive të votimit, rezultatet paraprake për zgjedhjet e zhvilluara dje në Shqipëri, flasin për një fitore të koalicionit të majtë të drejtuar nga Edi Rama. Në nivel k...

Dritë jeshile Kosovës për MSA-në 24 Jun 2013 | 04:59 pm

Këshilli i Ministravë të BE-së jep dritën jeshile Kosovës për fillimin e negociatave të Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit.

Westerwelle: S'duhet të barikadohemi me Turqinë 24 Jun 2013 | 03:52 pm

Gjermania dhe vendet e tjera anëtare të Bashkimit Evropian po analizojnë mundësinë e gjetjes së një rrugëdaljeje për mbajtjen e perspektivës së anëtarësimit të Turqisë në BE, përkundër protestave disa...

Shqipëri: Nis numërimi i votave 24 Jun 2013 | 02:04 pm

Kanë nisur të numërohen votat e hedhura në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës në Shqipëri, kurse rezultatet paraprake ndryshojnë nga minuta në minutë.

Arabia Saudite ndryshon ditët e vikendit 24 Jun 2013 | 01:41 pm

Arabia Saudite po ndryshon kohën e vikendit në të premten, për të lidhur ditët e punës dhe sistemin bankar me shumicën e vendeve të tjera në rajon. Agjencia shtetërore e lajmeve në këtë vend tha se d...

Vodafone ofron 7.7miliardë për Kabel Deutchland 24 Jun 2013 | 01:28 pm

Kompania britanike Vodafone PLC ka ofertuar për blerjen e operatorit më të madh kabllor në Gjermani “Kabel Deutschland”, me një çmim prej 7.7 miliardë euro. Kabel Deutschland Holding AG, që ka më mbi...

Liban trazirat - Vriten 12, plagosen 53 24 Jun 2013 | 01:18 pm

Të paktën 12 persona janë vrarë gjatë luftimeve në qytetin bregdetar lebanez Sidon, ndërmjet të forcave ushtarake dhe mbështetësve të një kleriku musliman Sunni, raportojnë autoritetet. Luftimet kanë...

Katari ndërron sundimtarin!? 24 Jun 2013 | 12:45 pm

Sunduesi i Katarit do të takohet sot me anëtarët e familjes dhe vendimmarrësit e shtetit arab, për të diskutuar “dorëzimin e pushtetit tek princi i kurorës Sheikh Tamim”, raporton televizioni Al-Jazee...

Kina: Virusi H7N9 më vdekjeprurës sesa H5N1 24 Jun 2013 | 11:24 am

Më se një e treta e pacientëve të infektuar me formën e re të gripit të shpezëve kanë vdekur pasi janë hospitalizuar gjatë këtij viti, tregon një hulumtim i ri i shkencëtarëve kinez i publikuar të hën...

Izraeli qëllon mbi një depo në Rripin e Gazës 24 Jun 2013 | 10:32 am

Ushtria izraelite njofton se aeroplanët e saj kanë qëlluar mbi shënjestra në Rripin e Gazës të hënën, pasi nga këto territore u lëshuan raketa kundër Izraelit. Forcat e armatosura njoftuan se kanë që...

Related Keywords:

evropa e lire, europa e lire, ligji i punes, radio evropa e lire, zgjedhjet lokale 2011, operacionet plastike ne kosove, kqz rezultatet, goran haxhiq, evropa e liew, lista e votuesve 2011

Recently parsed news:

Recent searches: