Ludnica - ludnica.mk

General Information:

Latest News:

Димитровски: Се наежувам од помислата дека сум тренер во Борец 14 Aug 2012 | 06:28 am

Се наежувам од помислата дека сум тренер на фудбалскиот клуб Борец. Ова беа првите зборови на новиот шеф на стручен штаб во клубот, прослевеното име Кочо Димитровски.

Мексиканец и Аргентинец на проба во Партизан 13 Aug 2012 | 10:25 pm

Кошаркарите на Партизан полека се загреваат во текот на летните подготовки за новата сезона, а овие денови тренерот Душко Вујошевич ќе ги проверува квалитетите на двајца странски кошаркари кои ќе бида...

УЕФА ја намали суспензијата на Тери 13 Aug 2012 | 10:08 pm

Фудбалерот на Челзи сепак ќе му биде на располагање на Роберто Ди Матео на стартот на новата сезона во Лигата на Шампиони, бидејќи УЕФА одлучи да му ја намали казната која ја заработи поради удирање н...

Најуспешните на Олимписките игри во Лондон 13 Aug 2012 | 07:08 am

Американските спортисти се најуспешните на Олимписките игри 2012 во Лондон, со освоени вкупно 104 медали ( 46 златни, 29 сребрени и 29 бронзени). После нив следуваат Кинезите со освоени 87 (38 златни,...

Супер-купот за Баерн Минхен! 13 Aug 2012 | 06:44 am

Фудбалерите на Баерн Минхен победнички ја започнаа новата сезона. Денеска на Алианц Арената беа подобро од актуелниот шампион, екипата на Борусија Дортмунд со 2:1, и така ја освоија титулата во Герман...

Дрим тимот го освои златниот медал 13 Aug 2012 | 12:27 am

Кошаркарската репрезентација на САД го освои златниот медал на Олимписките игри во Лондон, откако во големото финале беа подобри од Шпанија со резултат 107:100.

Франција го одбрани златото 13 Aug 2012 | 12:21 am

Ракометарите на Франција го одбранија златото на Олимписките игри откако денеска во финалето ја совладаа репрезентацијата на Шведска со 22:21.

Успан продавач 12 Aug 2012 | 11:49 pm

Еве зошто не треба да се спие на работно место, за малку ќе останеше без лаптоп.

Big Miracle 8 Aug 2012 | 08:57 am

Режисер: Ken Kwapis Главни улоги: Drew Barrymore, John Krasinski и John Pingayak Држава: САД Година: 2012 Времетраење: 107 мин. Жанр: Драма, Романтика

Идиот на денот 8 Aug 2012 | 08:46 am

Со задоволство можеме да му ја дадеме титулата " Идиот на денот ".

Recently parsed news:

Recent searches: