Ndryshe - ndryshe.info

General Information:

Latest News:

Thaçi dhe Daçiq bisedojnë të relaksuar pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit 15 Jun 2013 | 12:55 am

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Ivica Daçiq, ia kanë dhënë dorën njëri-tjetrit dhe kanë biseduar për pak çaste pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB’së. Gjatë de...

Topi: Bujqësia në stad gjysëmfeudal, jo votë atyre që s’kanë ndjeshmëri ndaj fermerëve 15 Jun 2013 | 12:49 am

Pasditen e së premtes, në vazhdim të fushatës zgjedhore të 23 qershorit, kryetari i FRD zhvilloi takim me një grup fermerësh në Bërxull të Tiranës. Ai vlerësoi pozicionin gjeografik të Bërxullit duke ...

Tuneli i Kërrabës, Berisha: Ne bëjmë të vërteta ëndrrat tona 15 Jun 2013 | 12:46 am

Me Partinë Demokratike cdo ëndërr bëhet realitet. Kështu është shprehur në rrjetin social facebook kryeminsitri Sali Berisha, duke iu referuar përfundimit të punimeve të autrostradës, Tiranë -Elbasan....

Ja cili është Filmi më i kërkuar për vitin 2013..(VIDEO) 14 Jun 2013 | 11:42 pm

Ja cili është Filmi më i kërkuar për vitin 2013..(VIDEO)              

Trejleri i fundit per Supermenin, njeriun e çelikte! (Video) 14 Jun 2013 | 11:37 pm

Trejleri i fundit per Supermenin, njeriun e çelikte! (Video)          

Android nën hetime nga rregullatorët evropian 14 Jun 2013 | 06:06 pm

Google aktualisht është duke u hetuar nga rregullatorët evropian, dhe tani duket se këtyre institucioneve do t’i bashkëngjitet edhe Komisioni Evropian i cili mund të hapë një hetim ndaj Google, këtë h...

Holtkemper: Zgjedhjet, proces teknik, KQZ me katër anëtarë është problematike 14 Jun 2013 | 06:03 pm

Zërit të ndërkombëtarëve për plotësimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve i është bashkuar edhe ambasadorja gjermane në Tiranë Carola Holtkemper. Në një prononcim për mediat, ambasadorja gjermane e k...

5 mijë të burgosur do të votojnë në zgjedhje 14 Jun 2013 | 06:02 pm

Rreth 5 mijë të burgosur do të kenë mundësi të votojnë në zgjedhjet e 23 qershorit. Drejtori juridik i drejtorisë së burgjeve Arben Tusha pohon se ka përfunduar procesi i pajisjes me karta identiteti ...

Basha: Me mbështetjen e qeverisë, do të investohet në 80 blloqe banimi 14 Jun 2013 | 05:59 pm

Me një investim prej 47,4 milionë lekësh, ka përfunduar rikualifikimi urban i bllokut nr. 46, në njësinë bashkiake nr.9. Në këtë bllok banimi janë rehabilituar kanalizimet e ujërave të zeza, kanalizim...

Berisha: Votoni alternativën e suksesit. Rama aventurier, ndahet e martohet për zgjedhje 14 Jun 2013 | 05:57 pm

Kryeministri Berisha ka prezantuar sot kandidatët për deputet të PD-së në Rrashbull të Durrësit ku u ka kërkuar banorëve të kësaj zone të votojnë numrin 44. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha theks...

Recently parsed news:

Recent searches: