Zerishqip - zerishqip.info - Zeri

Latest News:

“Assange” SHBA-ja të ndalë ndjekjen ndaj WikiLeaks 20 Aug 2012 | 08:37 pm

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange theu heshtjen disa-javore duke dalë para mediave. Ai i kërkoi Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe veçanërisht presidentit Barack Obama të ndalë atë që ai e qua...

“EKSKLUZIVE” Nazime Visha, Ja 4 vitet e ferrit me Fiqiriun 20 Aug 2012 | 08:35 pm

Zbardhet dëshmia e plotë e 18-vjeçares Nazime Visha, e cila ka marrë mbi vete autorësinë e ekzekutimit me armë zjarri ndaj 45-vjeçarit Fiqiri Visha, i martuar dhe baba i pesë fëmijëve. Sipas përcaktim...

Youth in protest against demolition of Museum House 20 Aug 2012 | 08:32 pm

A group of young people held a silent protest this Saturday noon in front of the ruins of the Korca Flag House. The protest was about a reaction against the loss and destruction of the city values. “T...

Sulmohet një xhami në Dagestan 20 Aug 2012 | 08:09 pm

Dy persona të maskuar kanë hapur zjarr në një xhami të rajonit të Dagestanit, duke shkaktuar plagosjen e tetë personave. Disa orë më pas, në të njëjtën xhami ka shpërthyer një bombë që ka shkaktuar pl...

Rikthehet “vapa me 40 gradë” nuk kursen as zonat malore 20 Aug 2012 | 08:06 pm

Shprehja e urtë “Gusht e gunë” nuk përkon aspak me motin që po përjetohet këtë muaj. Nga 20 gushti nis një valë e nxehtë që do të vijojë gjatë gjithë javës. Siç njofton BalkanWeb, temperaturat më të l...

“Paratë e mërgimtarëve shpëtim” 20 Aug 2012 | 08:03 pm

Qeveria e Maqedonisë në kuadër të rebalancit të buxhetit ka paraparë për mbulimin e një pjese të dobësive të buxhetit të vitit 2010 nga paratë e dërguara nga jashtë apo të ashtuquajturat remitenca Nga...

“Mariza me këngë të re” 20 Aug 2012 | 07:55 pm

Mariza Ikonomi është në përfundim të një kënge të re, e cila do të shoqërohet edhe me videoklip. “Po, jam duke punuar për një këngë të re, këngë që është kompozuar dhe shkruar nga unë. Aktualisht jam ...

Big Mama: në SHBA për të harruar tragjedinë 20 Aug 2012 | 07:47 pm

Big Mama thotë se ajo së shpejti do të shkojë në Norvegji dhe në Amerikë, ku përveç që do të vizitojë disa shoqe, do të mundohet të marrë veten pas vdekjes tragjike të shokut të saj. Këngëtarja nga Ma...

“PSG dështon përsëri” 20 Aug 2012 | 07:44 pm

Skuadra më e përforcuar në botë PSG,përsëri dështon pasiqë edhe në xhiron e dyt nuk arriti të marr më tepër se një pikë përball Ajaccios.Takimi përfundoi pa gola të shënuara,ndërsa dy yjet e ardhura n...

“Pazzini” Do të pres ofertën më të mirë 20 Aug 2012 | 07:40 pm

Sulmuesi i Interit, Giampaolo Pazzini, ka zbuluar se ai nuk do të ngutet dhe do të presë “ofertën më të mirë” para se të largohet nga Giuseppe Meazza. 28-vjeçarit i është bërë e qartë se ai mund të la...

Recently parsed news:

Recent searches: