Blog - neutralec.blog.mk - Неутралец

Latest News:

Остваруваме 29 Jul 2013 | 07:53 pm

1. Ги гледам пратенициве на опозиционава СДСМ облекле маички „Слобода за Кежаровски“. И јас сум за Кежаровски да добие домашен притвор! Се почесто се запрашувам дали нашиве политичари се некој ендем...

Кога не можеш да донесеш закон, сечи лента на споменик 25 Jul 2013 | 04:30 pm

Во скопската општина Кисела Вода викендов ќе се отвори пет-метарскиот споменик за бранителите од Драчево кои загинаа за време на конфликтот. Убаво е да се потсетиме и да им дигнеме паметник на тие шт...

Кога веќе ги купивте книгите, прочитајте ги 22 Jul 2013 | 05:14 pm

1. По којзнае кој пат, граѓаните на Република Македонија ја повторија лекцијата која им ја диктираат македонските политичари 20 години – „Раздели, па владеј“. Со многу натегања, со силен притисок од н...

Добро е ѝ што има музика 18 Jul 2013 | 11:07 pm

Колку пари, толку музика! – заклучокот кој се влече низ македонската фудбалска јавност секое лето по завршувањето на натпреварувањето на македонските тимови во фудбалска Европа уште на почетокот. Неко...

Нема поголем пријател на Македонија од обединетите Македонци 24 Jun 2013 | 05:48 pm

До: - Александар Николовски пратеник во Собранието на Република Македонија - Антонио Милошоски пратеник во Собранието на Република Македонија Гледајќи дека патриотскиот дух во Република Македонија ...

Канта сирење 21 Jun 2013 | 04:00 pm

Не беше многу одамна кога за некоја (не)среќа се најдов во кругот на државниот загубар Охис во моментот кога им делеа плата – канта сирење. Да, за тој месец платата наместо во пари ја добија во канта ...

Кој ќе биде помилуван на 2. август? 20 Jun 2013 | 12:10 am

Секое чудо за три дена! – како и секој судски процес во Република Македонија каде што организирана група е фатена како врши одреден криминал, од спектакуларното апсење, до секојдневното информирање со...

Со точаци до Данска 18 Jun 2013 | 01:29 am

По повод успехот на македонските ракометари и пласманот на ЕП во Данска на почетокот на 2014 година, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Александар Пујовски, ја прими делегацијата од ракометнат...

#ТиБлагодариме 16 Jun 2013 | 05:42 pm

Македонски work & travel 12 Jun 2013 | 06:13 pm

Тука сум! Не сум македонски студент отиден во САД преку work & travel програмата кој е на два ума, дали да се врати во татковината или да остане возејќи камион или чистејќи ги тоалетите на препотентн...

Related Keywords:

alexa mk, kronos - free wordpress theme nulled, cheap custom jerseys, roll forming machine by big teams, review of aquatic toxicity estrogenix responses, photo poclain bull vinv traks, он нет мк, kangurek hip-hop, "rafael quinn" and, mystery poems gothic mind

Recently parsed news:

Recent searches: