Blog - zadkulisite.blog.mk - Зад Кулисите - блог за ТВ серии и филмови

Latest News:

Најдобриот говор во историјата 22 Jan 2012 | 01:59 am

Понекогаш, потребно е да помине време за да се види големината на едно дело. Дека класиците никогаш нема да бидат надминати, најдобро говори видеото кое ќе имате можност да го видите подоле. Се работ...

Филм: “A Dangerous Method” 22 Nov 2011 | 12:58 pm

Опасен метод Жанр: драма, трилер Времетраење: 99 минути Режисер: David Cronenberg Сценариo: Christopher Hampton, John Kerr (книга) Во главните улоги: Michael Fassbender, Keira Knightley, Viggo Morten...

Недела на Турски филмови 22 Nov 2011 | 01:09 am

Еве нешто за филмофилите и по затворањето на Синедејс. Недела на Турски филмови во кино Милениум и Рамстор. Отварање на програмата со прикажување на филмот: “Девојката со црвена шамија“ Почесен гос...

Singhаm 21 Nov 2011 | 01:59 pm

Можеби не се согласуваме за многу работи, ама ќе мора да се согласиме дека ова што е приложено подолу во постов е нешто кое се гледа еднаш и никогаш повеќе во животот! Индијциве се фантастични филм-м...

Листа на нови серии кои вредат да се погледнат 19 Nov 2011 | 05:37 am

Веќе пишав пост за Homeland, но би сакал целосно да го надополнам пропуштеното во изминативе два месеци со постов. 1. Once Upon a Time Кога се зборува за нови серии, прво нешто по Homeland кое треба...

Филм: “The Monk” 19 Nov 2011 | 04:42 am

Монахот Жанр: трилер Времетраење: 101 минутa Режисер: Dominik Moll Сценариo: Matthew Lewis (новела), Dominik Moll Во главните улоги: Vincent Cassel, Deborah Francois, Josephine Japy IMDB оценка:...

Меланхолијата против Внукот 18 Nov 2011 | 10:22 am

SPOILER ALERT! Кој не гледал Melancholia, нека го напушти постов на лице место! You have been warned. Овој пост е одговор на двата анти-меланхолични поста на Внукот: - Зошто “Меланхолија” е ултра гл...

Трејлер: “A Dangerous Method” 18 Nov 2011 | 09:22 am

Од авторот на The Fly, A History of Violence и Eastern Promises, Дејвид Кроненберг, ни доаѓа најновиот биографски трилер “Опасен Метод“. кликнете тука за да го видите видеото Како живата врска помеѓ...

Препорачана серија: “Homeland” 18 Nov 2011 | 09:12 am

Татковина Креатори: Michael Cuesta (Dexter), Howard Gordon, Alex Gansa (24, The X-Files) Во главните улоги: Claire Danes, Damian Lewis, Morena Baccarin, David Harewood, Mandy Patinkin, Diego Klatenh...

Филм: “Midnight in Paris” 18 Nov 2011 | 08:59 am

Полноќ во Париз Жанр: фантазија, комедија, романса Времетраење: 90 минути Режисер: Woody Allen Сценариo: Woody Allen Во главните улоги: Owen Wilson, Rachel McAdams, Kathy Bates IMDB оценка: 7.9/...

Related Keywords:

alexa mk, kronos - free wordpress theme nulled, cheap custom jerseys, roll forming machine by big teams, review of aquatic toxicity estrogenix responses, photo poclain bull vinv traks, он нет мк, kangurek hip-hop, "rafael quinn" and, mystery poems gothic mind

Recently parsed news:

Recent searches: