Deportivo - deportivo.com.mk

General Information:

Latest News:

“По Реал се враќам во Англија“ 27 Dec 2011 | 09:45 am

Тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо вели дека по истекот на договорот со кралскиот клуб ќе прифати понуда на некој англиски премиерлигаш...

“По Реал се враќам во Англија“ 27 Dec 2011 | 04:45 am

Тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо вели дека по истекот на договорот со кралскиот клуб ќе прифати понуда на некој англиски премиерлигаш...

“Вистински момент да ја покажеме силата“ 18 Dec 2011 | 02:17 am

Тренерот на Манчестер Сити Роберто Манчини изјави дека неговата екипа е многу мотивирана и подготвена да се врати на победничките патеки по...

“Вистински момент да ја покажеме силата“ 17 Dec 2011 | 09:17 pm

Тренерот на Манчестер Сити Роберто Манчини изјави дека неговата екипа е многу мотивирана и подготвена да се врати на победничките патеки по...

Одредени двојките од 1/8 финалето во ЛШ 17 Dec 2011 | 10:24 am

Денес во Нион Швајцарија се извлечени паровите за осмина финалето од најелитното фудбалско натпреварување Лигата на Шампиони...

Одредени двојките од 1/8 финалето во ЛШ 17 Dec 2011 | 05:24 am

Денес во Нион Швајцарија се извлечени паровите за осмина финалето од најелитното фудбалско натпреварување Лигата на Шампиони...

Анелка потпиша за Шангај 14 Dec 2011 | 07:28 am

Францускиот интернационалец ја прифати понудата од Шангај и потпиша двегодишен договор кој му обезбедува неделна плата од 230,000 евра. 32-годишниот напаѓач...

Анелка потпиша за Шангај 14 Dec 2011 | 02:28 am

Францускиот интернационалец ја прифати понудата од Шангај и потпиша двегодишен договор кој му обезбедува неделна плата од 230,000 евра. 32-годишниот напаѓач...

Крај на сезоната за Видиќ 11 Dec 2011 | 02:34 am

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, нема да игра до крајот сезоната поради повреда на вкрстените лигаменти. Повредата на лигаментите на десното колено ...

Крај на сезоната за Видиќ 10 Dec 2011 | 09:34 pm

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, нема да игра до крајот сезоната поради повреда на вкрстените лигаменти. Повредата на лигаментите на десното колено ...

Recently parsed news:

Recent searches: