Kajgana - kajgana.com.mk

General Information:

Latest News:

Видео: Кога животот ти дава кактуси, изеди ги 27 Aug 2013 | 07:20 pm

Група момци кои се големи љубители на „екстремното забавување“ претставија нов вид забава преку која сакаат да го привлечат вниманието на интернет. Што прават луѓето за неколку лајкови и популарност ...

Samsung ќе ги претстави Galaxy Gear и Note 3 27 Aug 2013 | 07:16 pm

Samsung ги потврди шпекулациите дека паметниот часовник Galaxy Gear ќе биде претставен на почетокот на септември, односно следната недела, истовремено со новиот фаблет Galaxy Note 3. Извршната потпре...

Масовно труење во Црна Гора, близу 900 хоспитализирани 27 Aug 2013 | 06:56 pm

Масовно труење на населението се случило во Беране, град на североистокот на Црна Гора, а досега заради симптоми со труење лекарска помош побарале дури 880 жители на тоа место. Во последните 24 часа ...

Едно утро во Амстердам... 27 Aug 2013 | 06:37 pm

Вообичаено утро во Амстердам, Холандија, но неверојатна глетка за нашите очи. Западното искуство покажува дека организацијата на урбанистичкиот систем за велосипедскиот сообраќај бара само 20% од пате...

Батон уште три години во Мекларен 27 Aug 2013 | 06:21 pm

Возачот на Мекларен, Џенсон Батон ќе потпише нов тригодишен договор со оваа екипа, пренесуваат британските медиуми. Екипата на Мекларен, следната недела ќе го прослави јубилејот,  50 години учество в...

Најдобрите 10 настапи на MTV VMA 27 Aug 2013 | 06:17 pm

Последното доделување на MTV VMA - видео музичките награди предизвика повеќе внимание со танцот на Мајли Сајрус, отколку со квалитетот или иновативноста на музичките изведби. Како одговор на тоа, маг...

Дел Понте: Нападот со хемиско оружје го извршиле сириските бунтовници 27 Aug 2013 | 06:17 pm

Хемиското оружје во Сирија најверојатно го употребиле бунтовниците, а не војската на Башар Ал Асад, ја пренесува BBC изјавата на главната инспекторка на ОН за Сирија Карла дел Понте. Таа за една швај...

Кај младите двојно повеќе сексуално преносливи болести во последните 10 години 27 Aug 2013 | 06:10 pm

Од вкупниот број на заразени со кламидија, помладите од 25 години чинат две третини од пациентите, а посебно опасна е гонореата која станува отпорна на антибиотици. Поради неодговорното однесување, п...

Магдевски ќе биде првиот Македонец во Реал 27 Aug 2013 | 05:57 pm

Еден од најталентираните македонски кошаркари, Андреј Магдевски, деновиве треба да го комплетира својот трансфер во редовите на Реал Мадрид. Магдевски, вниманието на челниците на најтрофејниот европс...

Facebook воведува заеднички фото-албуми 27 Aug 2013 | 05:48 pm

Facebook ја претстави новата опција Shared Photo Albums која на вашите пријатели ќе им овозможува да објават фотографии во вашиот албум, пренесува Mashable. Повеќе од 50 луѓе можат да додаваат фотогр...

Related Keywords:

kajgana.com.mk

Recently parsed news:

Recent searches: