Kanal5 - kanal5.com.mk

General Information:

Latest News:

Тодоров вети зголемување на платите на здравствените работници до крајот на годината 30 May 2012 | 06:17 pm

Синдикатот за здравство и министерот Тодоров денеска потпишаа протокол за колективно преговарање за проблемите во здравствената дејност.

Висок функционер на ДУИ тешко повреден во сообраќајка 30 May 2012 | 06:15 pm

Висок функционер на ДУИ се бори за живот во клиничкиот центар во Скопје. Актуелниот директор на поштата во Чаир, Насер Османи познат како Бреза, вчера е повреден во тешка сообраќајна несреќа.

Волерс: Фокусот да се стави на барање решение, а не на минатото 30 May 2012 | 06:06 pm

Американскиот амбасадор во дипломатски манир како несериозни ги оцени јавните дебати за тоа кој што направил пред седум години во врска со предлозите на Нимиц. Не го спомена директно документот кој го...

Директор на училиште осомничен за педофилија- злоставувал деца за поголеми оценки 30 May 2012 | 05:47 pm

Директорот на основното училиште во Демир Капија девет месеци сексуално злоставувал двајца ученици. Тоа биле две момчиња, на возраст од 13 и 15 години.

Црвенковски бара ТВ дуел, Груевски му враќа: Сака да се извади да не кажам од што... 30 May 2012 | 05:42 pm

Продолжува сагата за предлогот на медијаторот Нимиц од 2005-та. Од Бихаќка лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски го повика премиерот Никола Груевски на ТВ дуел да објасни зошто предлогот од 2008 година з...

Без минимум услови за живот во затворите, поправните домови и психијатриските болници 30 May 2012 | 03:43 pm

Во затворите, поправните домови, психијатриските болници не се исполнети минималните стандарди за живот и престој на приведените, осудениците и болните. Ова го констатирал Националниот превентивен мех...

ИПИС: Партиите со стабилен рејтинг 30 May 2012 | 03:28 pm

Според истражувањето на ИПИС и понатаму останува најпопуларна владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, со 30,6 проценти, СДСМ со 14,9, ДУИ 6,7 и ДПА 4,2.

За Грција предлогот од 2005 е затворен 30 May 2012 | 03:20 pm

„Внатрешниот конфликт во Скопје доведе до откривање на предлог,кој навистина беше најекстремна форма на двојна формула“ – коментира Етнос, сметајќи го предлогот за целосно неприфатлив за Грција.

Шврговски не го видел документот на Црвенковски 30 May 2012 | 03:16 pm

До јавниот обвинител Шврговски не стигнал документот кој Црвенковски јавно го објави во емисијата Х/О на Канал 5. Хипотетички вели дека доколку се утврди дека документот е автентичен ќе следува кривич...

Груевски: Црвенковски бара начин да се извлече 30 May 2012 | 03:15 pm

Црвенковски се издрибла како политичар – реплицира Груевски. Премиерот поканата на Црвенковски за ТВ дуел ја оценува како обид да се извади од ситуацијата во која самиот се наместил. Манипулацијата со...

Related Keywords:

5 канал, zulu.mk, kanal5, канал 5, канал 5 плюс, voogan.com.mk, tv kana5 programa, skrseno krilo, kanal 5 mk, puik mk

Recently parsed news:

Recent searches: