Manutd-al - manutd-al.org

General Information:

Latest News:

Pa marrëveshje 27 Aug 2013 | 09:58 pm

Raundi i 15-të i dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka përfunduar rreth orës 17 pa marrëveshje konkrete për çështjet më të rëndësishme, iu ka thënë gazetarëve kryeministri kosovar, Hashim T...

Shoqëria civile: Gjyqësori, fajtor për nivelin e lartë të korrupsionit 27 Aug 2013 | 09:35 pm

Prokuroritë dhe gjykatat në Kosovës janë ndër fajtorët kryesorë për nivelin e lartë të korrupsionit në Kosovës, konsiderojnë përfaqësuesit e organizatave joqeveritare në Prishtinë.

Çeku në konferencën e Kampit Euro-Atlantik “REACT” 2013 27 Aug 2013 | 07:42 pm

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku udhëtoi sot, për të marr pjesë, në Konferencën Rajonale të Kampit Euro-Atlantik “REACT” 2013, i cili po mbahet në qytetin e Plavës, në Mal të Zi.

Loja e pandershme me të pagjeturit 27 Aug 2013 | 07:29 pm

Në raportin e publikuar ditën e martë, Amnesty International ka kritikuar misionin e UNMIK-ut në Kosovë për mos sukses në hetimet për zbardhjen e fatit të civilëve në Kosovë, kryesisht atyre serb, të ...

Osaj - Ipeshkvisë: Mos bëni politikë 27 Aug 2013 | 06:41 pm

Zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Asdren Osaj në profilin e tij në Facebook ka postuar një reagim ku thotë se Ipeshkvia e Kosovës është duke e keqpërdorur mirësinë dhe vullnetin e mirë të institucion...

Ipeshkvia: Toka te Katedralja është e jona 27 Aug 2013 | 06:35 pm

Ipeshkvia e Kosovës ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit rreth tokës ku është duke u ndërtuar Katedralja “Nënë Tereza” në Prishtinë, duke bërë me dije se gjithnjë është përpjekur t’i bindë përfaq...

Daka duhet të japë dorëheqje 27 Aug 2013 | 06:12 pm

Drejtimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Valdete Daka prej kohësh është vënë në pikëpyetje. Në radhë të parë, për arsye se Daka ka tri funksione zyrtare dhe, në radhë të dytë, se e njëjta kohëv...

Mustafa, vizitë zyrtare në Ankara 27 Aug 2013 | 05:28 pm

Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa po qëndron për një vizitë zyrtarë në kryeqytetin e Republikës së Turqisë, ku përveç takimit që do të këtë me kryetarin, Melih Gokcek, do të marrë pjesë edhe në Asamb...

Danas: Serbia pranon prefiksin +383 për Kosovën 27 Aug 2013 | 02:38 am

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Dacic, do të duhet që nesër, në raundin e 15 të bisedimeve në Bruksel që të arrijnë marrëveshje për telekomunikacionin.

Shuhet edhe një nëndegë e PDK-së në Malishevë 27 Aug 2013 | 02:09 am

Karvanit të shuarjes së nëndegëve të PDK-së i janë bashkuar edhe dy të tjera. Bëhet fjalë për nëndegët në fshatin Guncat dhe Shkarashnik.

Recently parsed news:

Recent searches: