Moi - moi.gov.al

General Information:

Latest News:

VKM Nr.554, dt.03.07.2013,”Per Percaktimin e Procedurave per Njohjen ose Fitimin e Shtetesise Shqiptare nga Personat me Origjine Shqiptare, me Perjash... 17 Jul 2013 | 09:08 pm

VKM Nr 554 Udhezim i Perbashket Formulari A Formulari B NJOFTIM PER PERSONAT E INTERESUAR PER NJOHJEN E SHTETESISE SHQIPTARE MBI BAZEN E ORIGJINES SHQIPTARE Formulari A Formulari B 

Zhvillohet aktiviteti me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve. Dt.20.06.2013 20 Jun 2013 | 07:05 pm

Sot në të gjithë vendet e botës, kujtohet dhe celebrohet si Dita Botërore e Refugjatëve, e vendosur me vendim të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara[1]. Bëhet fjalë për ditën botërore q...

Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka priti në takim Misionin parazgjedhor të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës. Dt.10.06.2013 11 Jun 2013 | 02:39 am

Sot me datë 10 Qershor 2013, Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka priti në takim Misionin parazgjedhor të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës të kryesuar nga z. Luca Volonte (EPP/CD – Italia...

Mbërrin grupi i dytë i refugjatëve muxhahidinë nga kampi Ashraf në Shqipëri. Dt.01.06.2013 1 Jun 2013 | 03:23 am

Dje në datë 31 Maj 2013, ora 24.00, mbërriti në Rinas (Tiranë) grupi i dytë i muxhahidinëve  prej 30 personash nga kampi Ashraf i Irakut, në vijim  të  zbatimit të marrëveshjes për strehimin në Shqipë...

Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me homologun gjerman z. Hans-Peter Friedrich gjatë një vizitë pune në Berl... 1 Jun 2013 | 02:48 am

Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka, zhvilloi një vizitë pune në Republikën Federale të Gjermanisë, ku u prit nga homologu gjerman Dr. Hans-Peter Friedrich. Gjatë kësaj vizite, në ceremoninë e organi...

Zv.Ministri i Brendshëm z.Ferdinand Poni përshëndeti takimin ndërkombëtar në kuadër të projektit AdriaRadNet ku marrin pjesë Italia, Kroacia dhe Shqip... 27 May 2013 | 11:34 am

Zëvendës Ministri i Brendshëm z.Ferdinand Poni përshëndeti sot gjatë takimit ndërkombëtar të projektit AdriaRadNet, ku marrin pjesë përfaqësuesit e emergjencave dhe mbrojtjes civile të tre shteteve, I...

Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka priti në një takim z. Roberto Battelli, Përfaqësues i Posaçëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së për Europën Jugl... 23 May 2013 | 11:13 am

Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka priti sot në një takim z. Roberto Battelli, Përfaqësues i Posaçëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së për Europën Juglindore, i caktuar nga Kryetari i Radhës së OSB...

Ministri Noka dhe Ministrja e Maqedonisë zj. Jankuloska përuruan sot Qendrën e Përbashkët të Bashkëpunimit Policor midis Shqipërisë dhe Maqedonisë. Dt... 18 May 2013 | 11:04 am

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë z.Flamur Noka dhe Ministrja e Brendshme e Maqedonisë zj.Gordana Jankuloska u takuan sot në pikën kufitare të Qafë Thanës, ku përuruan Qendrën e Përbashkët të Bashkëpu...

Njoftim mbi gjenerimin e Listës përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet e përgjithshme të 23 qershorit 2013. Dt.13.05.2013 14 May 2013 | 06:55 am

Zëvendës Ministri i Brendshëm z.Ferdinand Poni publikoi para mediave të dhënat më të fundit nga Drejtoria e Gjendjes Civile lidhur me ekstraktin e listës së zgjedhjeve, e cila tashmë është në përputhj...

Ministrat e Brendshëm Noka dhe Rexhepi përurojnë Pikën e Përbashkët të Kalimit Ndërkufitar Shishtavec-Krushevë. Dt. 10.05.2013 10 May 2013 | 09:37 pm

Ministri i Brendshëm z. Flamur Noka dhe homologu i tij kosovar z. Bajram Rexhepi, përuruan, sot në kufirin Shqipëri-Kosovë, Pikën e re të Përbashkët të Kalimit Kufitar, Shishtavec-Krushevë. Në ceremon...

Recently parsed news:

Recent searches: