Novamakedonija - novamakedonija.com.mk - Нова Македонија

Latest News:

Пусто турско... 27 Aug 2013 | 04:09 pm

Исти како тебе...

„Втората смена“ - филм меѓу две корици 27 Aug 2013 | 04:08 pm

„Втората смена“ од Велко Неделковски е интересна приказна за малиот Николче, кој првпат оди сам на летување

Со „Дружината братско стебло“ пораснаа многу генерации 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Децата сакаат да читаат лектири во кои главни јунаци се нивни врсници. Најмалите читатели најмногу ги сакаат сказните и басните, децата од петто одделение нагоре претежно читаат книги со научнофантаст...

Вашер-Леграв и Андрејкин за победа мораа да играат тајбрејк 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Французинот Максим Вашер-Леграв (рејтинг 2.719) и Русинот Дмитри Андрејкин (2.716) се последните полуфиналисти на Светскиот шаховски куп (СК), кој се игра во Тромсо, Норвешка

Тони Лазов на 25. место 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Македонскиот првак до 14 години, неготинецот Тони Лазов (рејтинг 1.941 поен), го освои 25-то место на Шаховскиот фестивал во бугарскиот град Белоградчик

Најдобри пласмани за Грабул и за Јотовски 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Македонскиот тенисер Димитар Грабул се наоѓа на 550. позиција (52 поени), на најновата АТП ранг-листа на најдобрите светски тенисери, што е негов најдобар пласман во кариерата (минатата недела беше 55...

Кембел - уште еден доказ дека не е сѐ во парите 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Одбраната на „граѓаните“ (вкупно вредна 62 милиони евра) не можеше да се справи со Кембел, чиј трансфер од Сандерленд го чинеше Кардиф 775 илјади евра

Билетите за средбата со Велс по 100 и 200 денари 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Фудбалската федерација на Македонија информира дека билетите за квалификацискиот натпревар за СП 2014, Македонија - Велс, што ќе се игра на 6 септември, ќе бидат пуштени во продажба од задутре

Тешка задача за македонските репрезентативци 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Георгиевски со Стеауа го очекува незгодно гостување против Легија во Варшава, а Марибор на Ибраими ќе брка негатива од 1-3 против Плзен

Турбо Турново 27 Aug 2013 | 04:08 pm

Турновци по триумфот над Вардар со 2-0 се водечка и најефикасна екипа во Првата лига со девет постигнати гола, а нивната одбрана уште не е совладана

Related Keywords:

plata, nova makedonia, nova makedonija, nova makedonija mk, злато, agencija za drzavni sluzbenici, katastar mk, ен мк, nova makedonija.com.mk

Recently parsed news:

Recent searches: