Radiolav - radiolav.com.mk

General Information:

Latest News:

Градоначалникот на општина Дебрца најави помош за погодените подрачја од невремето во општината 9 Jul 2013 | 02:05 am

Градоначалникот на Општина Дебрца Игор Трајкоски денеска ги посети погодените подрачја од невремето кое денес ја  зафати општина Дебрца.

Старт на сезоната во Охрид со „Бела ноќ“ 6 Jul 2013 | 05:11 pm

Во организација на локалната самоуправа од општина Охрид, вечерва ќе биде организирана манифестацијата „Бела ноќ“ .Манифестацијата ќе се одржи на  гратскиот плоштад во Охрид  со што и званично ќ...

Започнува 52-то издание на Балкански фестивал на народни песни и игри 6 Jul 2013 | 04:41 pm

Со настап на Националниот ансамбл за народни песни и игри „Танец“ вечерва во Охрид ќе биде отворено годинашното 52-ро по ред издание Балканскиот фестивал на народни песни и игри.

Се асфалтира патот од Сливово до магистралниот патен правец Охрид-Кичево 5 Jul 2013 | 11:05 pm

Денеска,Во општина Дебрца се асфалтираше патот од селото Сливово до магистралниот пат Охрид-Кичево,во должина од 2850 метри.

Во тешка сообраќајна несреќа, загина моторциклист 5 Jul 2013 | 01:41 pm

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна незгода што рано утрово околу 05 часот и 30 минути се случи на улицата „15 корпус“ во Охрид.

ВИКЕНДОВ ПО 12-ти ПАТ ФЕСТИВАЛОТ „КАНЕО ФЕСТ“ 28 Jun 2013 | 02:49 am

Овој викенд ,на 29 во сабота на летната сцена во „Долни Сарај“ ќе се одржи по 12-ти пат фестивалот „Канео Фест“ страртот е  закажан за 21 часот.

Општина Охрид и Охридско лето заеднички за развој на културата 26 Jun 2013 | 07:12 pm

Општина Охрид и Националната установа Охридско Лето ќе соработуваат во областа на активностите поврзани со културата, со цел успешна реализација на Фестивалот како најголем културен настан и  унапр...

ЗАПОЧНА АСФАЛТИРАЊЕТО НА УЛИЦА „РАДОЈЦА НОВИЧИЌ“ 14 Jun 2013 | 09:01 pm

Како што беше најавено и предвидено со програмата на локалната самоуправа, денес започнаа градежните активности со асфалтирање на улиците во Охрид.

ВО ПОНЕДЕЛНИК ОПШТИНА ДЕБРЦА СО ОТВОРЕНИ ВРАТИ ЗА ЖИТЕЛИТЕ 14 Jun 2013 | 08:43 pm

  Овој понеделник на17.06.2013 год. од 10 до 14 часот

Recently parsed news:

Recent searches: