Rtv21 - rtv21.tv - RTV21 Media

Latest News:

S’ndalët Majlinda, munde edhe francezen Gneto 27 Aug 2013 | 08:58 pm

Rio de Janiero, 27 gusht 2013 Xhudistja e njohur kosovare, Majlinda Kelmendi me suksese e ka kaluar edhe një pengesë në Kampionatin Botëror të Xhudos që po zhvillohet në Rio de Janiero. Super sporti...

Thaçi: Dialogu konstruktiv, nuk ka marrëveshje 27 Aug 2013 | 08:46 pm

27 gusht 2013 Raundi i 15-të i dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka përfunduar rreth orës 17 pa marrëveshje konkrete për çështjet më të rëndësishme, iu ka thënë gazetarëve kryeministri ko...

Berisha: Mbështetje SHBA dhe aleatëve, t’i jepet fund masakrës në Siri 27 Aug 2013 | 07:08 pm

27 gusht 2013 Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka përshëndetur sot qëndrimin e SHBA dhe aleatëve ndaj sulmeve me armë kimike në Siri. Duke i cilësuar krime ndaj njerëzimit, Berisha shprehet s...

Bruksel: Po vazhdon takimi i përbashkët Ashton-Thaçi-Daçiq 27 Aug 2013 | 06:57 pm

27 gusht 2013 Në Bruksel në këto çaste po vazhdon takimi i përbashkët tripalësh, në të cilin marrin pjesë përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Asht...

Çeku në konferencën e Kampit Euro-Atlantik “REACT” 2013 27 Aug 2013 | 06:47 pm

27 gusht 2013 Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku udhëtoi sot, për të marr pjesë, në Konferencën Rajonale të Kampit Evro-Atlantik “REACT” 2013, i cili po mbahet në qytetin e Plavës, n...

Ipeshkvia: Toka te Katedralja është e jona 27 Aug 2013 | 05:52 pm

27 gusht 2013 Ipeshkëvia e Kosovës përmes një komunikate thotë se gjithnjë është përpjekur t’i bindë përfaqësuesit e Komunës së Prishtinës se çështja e pronësisë duhet të zgjidhet sipas vendimeve të ...

Cana: Do të provoj të luajë ndaj Juves 27 Aug 2013 | 05:44 pm

27 gusht 2013 Lorik Cana merr frymë lirisht pas ekzaminimeve të specializuara në klinikën Paidea, që vërtetuan se 30-vjecari nuk ka tërheqje muskulore, por thjesht një kontraktim. Një lajm shumë i mi...

Askush në Maqedoni s’ka të drejtë ta mbajë peng përparimin e vendit 27 Aug 2013 | 05:41 pm

27 gusht 2013 Askush në Maqedoni nuk ka të drejtë ta mbajë peng përparimin dhe zhvillimin e vendit, deklaroi presidenti i vendit, Gjorgje Ivanov në takimin e sotëm për prof. Borçe Davitkovski, kryeta...

Afganistan: Në sulme të ndara – dhjetëra të vrarë 27 Aug 2013 | 05:40 pm

27 gusht 2013 Raportohet se në dy sulme të ndara, militantët i kanë vrarë 12 vetë, përfshirë edhe 6 punëtorë humanitarë në provincën Herat në Afganistan. Vrasja e punëtorëve të ndërlidhur me Ministr...

Thaçi: “Zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovë janë historike” 27 Aug 2013 | 04:59 pm

27 gusht 2013 “Zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovë janë historike sepse ato do të zhvillohen në tërë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun e saj dhe si të tilla, do të organizohen në përpu...

Recently parsed news:

Recent searches: