Shqipnews - shqipnews.al - ShqipNews.al | Lajme nga vendi dhe bota ne kohe reale

Latest News:

Helmohen në Dasmë, Humbin Jetën 2 Femra. 28 Oct 2012 | 03:10 pm

Dy femra kanë vdekur mëngjesin e së dielës, nga helmimi në një dasmë, në qytetin e Krujës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Bushnesh të rrethit të Krujës, ku nga hetimet paraprake dyshohet se dy ...

Nëna Drogoi Foshnjen. 28 Oct 2012 | 03:06 pm

Një gjykatë në Zelandën e Re shpalli fajtore një nënë 29-vjeçare për dhënie të kontrolluar të substancave narkotike foshnjes së saj 3-mujorshe nëpërmjet qumështit të gjirit. Nëna 29-vjeçare pranoi par...

Arrestohet Vrasësi i Aishe Vatës. 15 Oct 2012 | 07:59 am

Tre ditë pasi vendi u trondit nga ekzekutimi makabër i 18 vjecares Aishe Vata e cila ishte në muajin e tretë të shtatzanisë, policia dhe prokuroria kanë zbardhur misterin e këtij krimi të tmerrshëm. S...

65 Milionë Dollarë, Djalit Që Martohet me Vajzën Lesbike Të Një Biznesmeni. 15 Oct 2012 | 07:54 am

Biznesmeni i pasur në Hong Kong, Cecil Chao, ka ofruar 65 milionë dollarë për mashkullin që do arrijë të rrëmbejë zemrën e vajzës së tij lesbike, duke e bërë të ndihet femër. Vajza 33-vjeçare e cila q...

Ushtaret Kërkonin Bombë, Por Gjetën Një Të Porsalindur. 15 Oct 2012 | 07:50 am

Një grup ushtarësh polakë të ISAF-it në Afganistan janë kapur plotësisht në befasi, kur po ekzaminonin një pako të dyshimtë për bombë, por në të gjetën një fëmijë të porsalindur. Ngjarja ka ndodhur në...

Si Të Krijosh Përshtypjen e Duhur në Takimin e Parë ?! 15 Oct 2012 | 07:47 am

Çfarë lexojnë femrat në pamjen dhe sjelljen e meshkujve: Je njohur përmes internetit apo je duke shkuar të takohesh për të parën herë me një vajzë dhe pasi jeni marrë vesh për vendin dhe kohën e caktu...

Ben Model Flokët Si Portreti i Steve Jobs. ( VIDEO ) 15 Oct 2012 | 07:44 am

Los Angeles – Edhe pse ka kaluar një vit nga vdekja e krijuesit te Apple, Steve Jobs, admiruesit nuk e harrojnë kujtimin dhe veprën e tij. Këtë e demonstron edhe një i ri i cili në shenjë nderimi pret...

Rrini Shumë Kohë Para Kompjuterit ?! 15 Oct 2012 | 07:38 am

Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t që na detyrojnë të qëndrojnë shumë kohë përpara tyre. Në fakt, kur përdorim shumë kompjuteri...

Konektiviteti i Shqipërisë me Internetin Arrin në 30 Gbps. 15 Oct 2012 | 07:36 am

Kapaciteti i lidhjes së Shqipërisë me internetin global ka arritur në 30 Gbps. Sipas të dhënave më të fundit, krahasuar me një vit më parë, konektiviteti i Shqipërisë me rrjetin rezulton të jetë rritu...

Ja Pse Duhet Te Hani Me Shume Fasule. 15 Oct 2012 | 07:29 am

Fasulja përmban më shumë proteina sesa të gjitha bimët e tjera, vetëm një filxhan fasule ofron një të katërtën e proteinave për të cilat kemi nevojë çdo ditë. Fasulja përmban edhe vitamina të shëndets...

Recently parsed news:

Recent searches: