Tvsvet - tvsvet.com.mk - Телевизија Свет

Latest News:

Се олеснува работата со Е Дневник 27 Aug 2013 | 05:42 pm

Намалени казни и помала обврска кон електронскиот дневник. Од први септември стартуваат измените на законот за просветна инспекција. Наставниците наместо секојдневно, еднаш неделно ќе трба да внесуваа...

Лебот до крајот на годинава ќе поевтини за десеттина проценти 27 Aug 2013 | 05:41 pm

Мелничарите најавуваат намалување на цената на лебот до крајот на годинава. Услов според Николчо Георгиев е прво да се ослободат од огромните залихи на брашното во магицините но и да произведат ново п...

Електронското основање фирма стана бесплатно 27 Aug 2013 | 05:39 pm

Отворањето фирма во Македонија стана бесплатно. Стартува електронското основање преку регистациони агенти. Новините, кои ги воведе Централниот Регистар веќе почнаа да се применуваат од пред десетина д...

Бензините и дизелот поскапуваат за денар 27 Aug 2013 | 05:37 pm

Бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката на РКЕ, литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќ...

Децата со посебни потреби од Свети Николе,по 4ти пат ќе уживаат во водите на Дојранското езеро 27 Aug 2013 | 05:33 pm

Четврта година по ред локалната самоуправа организира бесплатен одмор за децата со посебни потреби во детското одморалиштето ,,Братство Единство,, на локација стар Дојран. Градоначалникот на општина С...

ДЕНЕС ДОЛГО ОЧЕКУВАНАТА ИНВЕСТИЦИЈА СЕ ОБЕЛЕЖА БЕЗ СУБРАТА РОЈ 27 Aug 2013 | 05:28 pm

На местото викано Каратманово официјално се пресече лентата за назначување на почеток на реализацијата на индиската инвестиција вредна 211 милиони евра,но овој пат без Субрата Рој. Инвестиција која ве...

Ултиматум од Мурињо: Руни има 48 часа 27 Aug 2013 | 05:24 pm

Менаџерот на Челси, Жозе Мурињо му даде на Вејн Руни 48 часа да се одлучи дали останува во Манчестер јунајтед или ќе премине на „Стемфорд бриџ“. Јунајтед инсистира дека Руни не е на продажба, што Дејв...

Неверојатниот Мамиќ: Играчите на Динамо ќе добијат 2 милиони евра ако ја минат Австрија Виена 27 Aug 2013 | 05:21 pm

Првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ по поразот на неговиот тим од 0-2 на првиот дуел од финалното квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите, веќе два пати во соблекувалн...

УС Опен: Надал силно од стартот, испадна Гулбис 27 Aug 2013 | 05:19 pm

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал со рутинска победа го стартуваше својот настап на УС Опен, славејќи против Американецот Рајан Херисон со 6-4,6-2,6-2. Веќе во првиот гем Надал направи брејк го потоа го ...

Повторно Станија провоцира со своето деколте 27 Aug 2013 | 02:41 pm

Старлетата Станија Добројевиќ иако вети дека нема повеќе да се фотографира провокативно, на воодушевување на нејзините фанови сепак не издржа многу долго. Имено, на социјалната мрежа Фејсбук Станија о...

Related Keywords:

ѕоутубе, ватикан витез, битката на неретва режисер, trenerot roma, новото лице на лореал, Кендис Бушнел, том круз црква, hrana i vino youtube, Хенри Ибзен

Recently parsed news:

Recent searches: