Informator - informator.ws

General Information:

Latest News:

Соопштение 29 Jul 2012 | 08:11 am

На 25-ти и 26-ти Август со благослов на Неговото Високо Преосвештенство г. Петар во манастирот на св. Прохор Пчински ќе се одржи шестииот по ред младински семинар на тема "Бракот како заедница и во...

Соник на Д Фестивалот во Дојран 28 Jul 2012 | 09:36 pm

Вечерва на Д Фестивалот, кој се одржува по втор пат оваа година во Дојран ќе настапи мегапопуларната ѕвезда Sonique. За разлика од лани оваа година има се поголеми очекувања за фестивалот да прера...

Отворањето на Олимпијадата го гледале 22,4 милиони Британци 28 Jul 2012 | 09:32 pm

Отварањето на Олимпијадата во Лондон и спектаклот што го постави и го режираше оскаровецот Дани Бојл, го следеле околу 22,4 милиони британски телевизиски гледачи, соопшти денеска Би-Би-Си. Најголе...

Груевски ќе се воздржува од коментари за името за да не се користат како алиби од Грција, го кани Самарас на средба 28 Jul 2012 | 09:24 pm

Почитувани, Сведоци сме на прилично остри и неконструктивни реакции од грчка страна поврзани со содржината на разговорите помеѓу премиерот Никола Груевски и генералниот секретар на Обединетите ...

Илинденска забава - Император Битола 2012 28 Jul 2012 | 07:24 pm

Нареднава среда на 1 август во Император ќе се одржи традиционалната Илинденска забава 2012. На оваа свеченост ќе настапат Јордан Митев, Елена Велевска, Благоја Грујовски, Гонце Гогова, Групите „Ф...

Јордан Митев со ново ЦД 28 Jul 2012 | 03:29 pm

Естрадниот уметник Јордан Митев ги известува своите фанови дека од 1 август 2012 во сите породажни места на Сенатор Мјузук од Битола ќе можат да го пронајдат неговиот најнов албум. Овој албум е на...

Група „Молика“ од Битола одлични домаќини 28 Jul 2012 | 02:34 pm

Мнгогумина знаат дека кога некој естраден уметник или група доаѓа од Македонија ние во Австралија ги пречекуваме достоинствено. Веројатно некој го научил нашиот занает и со задоволство возвратил к...

Сексипилната Карлеуша 26 Jul 2012 | 02:07 am

Уште еднаш српската поп дива Јелена Карлеуша го покажа своето совршено тело, позирајќи во базен, а притоа истакнувајќи ги своите фасцинантни нозе и згодниот задник. Нејзините фанови имаа прилика д...

Средба на министерот Попоски со генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун 26 Jul 2012 | 01:49 am

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше работна средба со генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки-мун, кој престојува во официјална посета на Македонија во рамки на н...

(фотографии) Пеце Наумовски во посета на Република Македонија 2012 25 Jul 2012 | 12:20 am

Македонскиот карате кид Пеце Наумовски од Мелбурн кој неуморно патува по светот да се натпреварува и ја преставува Република Македонија и со гордост секаде го носи знамето од Кутлеш оваа година ја ...

Recently parsed news:

Recent searches: