Shkodra - shkodra.ws

General Information:

Latest News:

U bash 100 vjec Bik Ndoja ! 25 Aug 2013 | 04:08 am

Ky bilbil i kangs Shkodrane Qe na knaq me t’amlin za 200 vjet i uron Oda Bejtave Sepse sot ditlindjen ka Neper skena e bankete Kangt e tuja na kan knaq T’ka lezet me t’pa ty... Per te lexuar me shume...

Arrestohet Agim Molla ! 24 Aug 2013 | 07:00 pm

Mram rreth ores 21.30 te nates eshte arrestuar kengetari i kenges popullore qytetare shkodrane, bilbili i shkodres Agim Molla. Ai eshte shoqeruar nga forcat e rendit drejt e ne komisariatin e policis....

Teliçi: Jemi 7 veta në familje, asnjë nuk punon! 22 Aug 2013 | 03:28 am

Dëshmia që ka dhënë pranë qendrës për “Drejtësi dhe Solidaritet” i riu 18 vjeçar nga Shkodra, Aleksandër Teliçi është: “Jam pa punë dhe mund të isha bërë kriminel, të vidhja, të drogohesha e të... Pe...

Braçe: Jozi s’ka la kënd pa shaaaa çlirimi i vetëm për moshën e saj 22 Aug 2013 | 03:19 am

“Ka sha Jozi ambasadorin Arvizu?! Auuuu!! Pse ka la kënd pa sha aaa?!”. Kështu e ka nisur komentin deputeti socialist, Erion Braçe për fjalët fyese, që Jozefina Topalli ka adresuar sot ndaj... Per te...

PR: MANDATIN E PR NE SHKODER E KA VJEDHUR PD 22 Aug 2013 | 03:14 am

Partia Demokratike duket se nuk është në momentin më të mirë të saj edhe me vete aleatët. Në një kërkesë ankimore, e cila pritet të shqyrtohet në KQZ diten e hene, Republikanët në Qarkun e Shkodrës......

SHKODRA, MBREMJEVE TE VERES 22 Aug 2013 | 03:11 am

Shkodren mbremjeve Mund te gjesh 1000 arsye per ta vizituar Shkodren gjate dites por edhe plot te tjera, nese I hedh nje sy gjate nates. Gjate stines se veres, ne qytetin e shkodres nuk ka me jete... ...

Pune – kerkues tek Isa Boletini 22 Aug 2013 | 03:09 am

Cdo dite ne  sheshin “Isa Boletini”  mblidhen  punekerkues  nga  e gjithe shkodra.Vete keta punetore pohojne se jane te paketa ditet ne te cilat gjejne pune dhe se e vetmja menyre mbijetese per ta... ...

Vizitoni Muzeun e Diktatures deri me 31/08/2013 19 Aug 2013 | 06:42 pm

Muzeu i Diktaturës Në qytetin e Shkodrës po përfundon ngritja e Muzeut të Diktaturës, i pari i këtij lloji në Shqipëri. Muzeu i Diktaturës ose ndryshe Muzeu i Kujtesës Historike është ndërtuar mbi... ...

“Një model klientelisto-urban, që nuk duhet të përsëritet me Shkodrën”! 19 Aug 2013 | 06:38 pm

Qamil Gjyrezi Kur e pyeti mbas çlirimit Enver Hoxha, Tuk Jakovën, se a ka shkodranë të përgatitur për t’u përfaqësuar në dikastere në Tiranë, Tuku iu përgjigj shkurt, se ka shumë pak ose nuk ka... Pe...

Të bësh plazh në lumin Kir, Shkodër, merr jetë një miniplazh i ri 19 Aug 2013 | 06:28 pm

Në Shkodër turistët kanë filluar të eksplorojnë një miniplazh që sa vjen e popullohet dita-ditës. Bëhet fjalë për lumin Kir, burimet e të cilit vijnë nga lartësitë e alpeve veriore dhe përshkojnë... ...

Related Keywords:

vinçens prennushi, shkodra.ws, enver hoxha i heq fen, shkodra e permbytur, thenie per jeten nga nene tereza, dshkoder, makbethi vrau gjumin, shkolla veterinare, nusrsh, www.shkodra.ws

Recently parsed news:

Recent searches: